• Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Stagiunea 2017 - 2018

Cătălina Sima Previous


Aptitudini și competențe artistice: Foarte bună pe mișcare corporală, dans, balet
Experiență profesională
Safta – “Conul Leonida față cu reacțiunea”, de I.L.Caragiale, regia: Silviu Purcarete, TNB
Ethel Banks - "Desculț în parc" de Neil Simon, regia Bogdan-Cristian Drăgan
Anna Martînovna Zmeiukina - "Nunta" de A.P. Cehov, regia Beatrice Rancea
Pasqua - "Piațeta" de Carlo Goldoni, regia Constantin Florescu
Prima actriță – “Șase personaje în căutarea unui autor” de Luigi Pirandello, regia: Ștefan Iordănescu
Arlecchino – “Arlecchino& CO.”, regia: Gelu Badea
Eu&Tu – Ei – (one woman show),de Andreea Radu, regia: Vlad Popescu
Matroana – “Eu sunt două femei”, inspirat după Haruki Murakami, Alessandro Baricco, Anna Gavalda, Paulo Coelho (cu extrase din texte creștine și egiptene), regia: Bogdan Saratean
Didina – “D’ale carnavalului” de I.L.Caragiale, regia: Aurel Palade
Mița - “D’ale carnavalului” de I.L.Caragiale, regia: Aurel Palade
Charlotta Ivanovna – “Livada de vișini” de A.P.Cehov, regia: Aurel Palade
Fiokla Ivanovna – “Căsătoria” de N.V.Gogol, regia: Aurel Palade
Profesoara de rusă – “Ghidul copilăriei retrocedate” de Andrei Codrescu, regia: Gavriil Pinte, TNRS
Mireasa, Un figurant – “Noaptea trece chiar și prin piatră” de Leonid Andreev, regia: Horațiu Mihaiu
DoamnaRuxandra – “Lăpușneanul” după Macarie, Azarie, Ureche, Negruzzi și scene de Dan Micu, regia: Doina Migleczi
Mama Mare – “Giocondele”, regia: Brigitte Louveaux
A fost odată…,spectacol non-verbal, regia: Ștefan Ruxanda
Iola – “Țara lui Gufi” de Matei Vișniec, regia: Aurel Palade
Zița – “O noapte furtunoasă” de I.L.Caragiale, regia: Doina Migleczi
Eva Guell – “Picasso” de Horațiu Mihaiu,  regia Horațiu Mihaiu,Teatrul Anton Pann
Spazia – “Prăpăstiile Bucureștilor” de Matei Millo, regia: Cristian Nicolae


Roluri jucate în spectacole pentru copii
Cenușăreasa – “Cenușăreasa” după Frații Grimm, regia: Alin Păiuș
Baba – “Fata moșului și fata babei” după Ion Creangă, regia: Simina Constantin
Vulpea – “Pinocchio” după basmullui Carlo Collodi, regia: Camelia Constantin
O târgoveață – “Amintiri… amintiri” după Ion Creangă, regia: NicolaePoghirc
Sebastian Crabul – “Mica sirenă”, după Hans Christian Andersen,   regia: Dan Mirea