• Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Stagiunea 2019 - 2020

Festivalul de teatru: RAMNIC INTER FEST - editia a V-a - 2015

Festivalul de teatru: ARIEL INTER FEST - editia a V-a - 2015
duminică, 18 octombrie
ora 19.00 - Teatrului Municipal Ariel, Râmnicu Vâlcea  - PREMIERĂ „Şase personaje în căutarea unui autor” de Luigi Pirandello, regia Ştefan Iordănescu – în sala Cinema „Geo Saizescu”

luni, 19 octombrie
ora 19.00 – Adrian Păduraru – Bucureşti - „Declaraţie de drag...” – în sala Cinema „Geo Saizescu”
ora 21.00 – Asociaţia Culturală ADO Bucureşti  - „Amintiri din epoca de şcoală”, de Mihaela Michailov, regia Radu Apostol, cu Katia Pascariu și Alexandru Potocean – în sala Grand Hotel SOFIANU  

marţi, 20 octombrie
ora 10.30 - „Actorul în Commedia dell’Arte” – workshop susţinut de Stefano de Luca (Piccolo Teatro din Milano, Italia) – în sala Grand Hotel SOFIANU
ora 19.00 – Teatrul Evreiesc de Stat Bucureşti - „Frau Hess şi grădinile ei...” de Milton Frederick Marcus, regia Alexander Hausvater, cu Maia Morgenstern, Constantin Cojocaru, Marius Călugăriţa, Veaceslav Grosu, Anka Levana, Cristina Cîrcei, Natalie Ester, Darius Daradici, Viorel Manole –  în sala Cinema „Geo Saizescu”
ora 21.30 – Compania Unteatru Bucureşti,  - „Frumoasa călătorie a urşilor Panda povestită de un saxofonist care avea o iubită la Frankfurt”, de Matei Vişniec, regia Cătălina Buzoianu, cu Iolanda Covaci şi Marius Calugăriţa – în sala mare Grand Hotel SOFIANU

miercuri, 21 octombrie  
ora 10.30 - „Actorul în Commedia dell’Arte” – workshop susţinut de Stefano de Luca (Piccolo Teatro din Milano, Italia) – în sala Grand Hotel SOFIANU
ora 19.00 – Teatrul Naţional Craiova  - „Spargerea”,după Răzvan Petrescu, regia Dragoş Muşoiu, cu Claudiu Bleonţ, Iulia Lazãr, Angel Rababoc, Adrian And one, Cãtãlin Vieru, Iulia Colan, Gabriela Baciu, Anca Dinu Eugen Titu – în sala Teatrului de Stat Anton Pann
ora  21.00  –  Teatrul LUNI & Compagnie 28, Bucureşti,  „Don’t cry baby”, după după Scufiţa Roşie - de Fraţii Grimm un text de Catinca Drăgănescu, regia Eugen Jebeleanu, cu Ştefan Huluba, Conrad Mericoffer, Nicoleta Lefter, Camelia Pintilie, Cristina Drăghici,  Silvian Vâlcu –  în sala mare Grand Hotel SOFIANU

joi, 22 octombrie
ora 10.30 - „Actorul în Commedia dell’Arte” – workshop susţinut de Stefano de Luca (Piccolo Teatro din Milano, Italia) – în sala Grand Hotel SOFIANU
ora 19.00 - Florin Piersic Jr. - „Freak show” (one-man-show) – în sala Teatrului de Stat Anton Pann   
ora 20.30 -  Teatru Karov, Tel Aviv, Israel – „În ultimul act”, după „Cântecul lebedei” A.P. Cehov, adaptare şi regie Nicu Nitai, cu Asaf  Niv, Ariela Bronstein, Ofir Duan, Debbie Iablonka, Naama Shalom Amiel şi Nicu Nitai – în sala Cinema „Geo Saizescu”
    
vineri, 23 octombrie
ora 10.30   - „Actorul în Commedia dell’Arte” – workshop susţinut de Stefano de Luca (Piccolo Teatro din Milano, Italia) – în sala Grand Hotel SOFIANU     
ora 19.00   - Teatrul Bulandra, Bucureşti  - „Arlechino moare!”, de Nikolai Evreinov, regia Antoaneta Cojocaru, cu Adrian Ciobanu, Antoaneta Cojocaru, Ela Ionescu, Marius Chivu, Raluca Oprea –  în sala Cinema „Geo Saizescu”   
ora 21.00 - Godot Cafe Theatre, Bucureşti - „Happy end”, de Szolt Poszgai,  regia Alexandru Bogdan, cu Tudor Aaron Istodor şi Raluca Aprodu – în sala mare Grand Hotel SOFIANU

sâmbătă, 24 octombrie
ora 10.30 – „Polifonii ale corului în arta actorului contemporan”, workshop susţinut de Alexandru Boureanu - Teatrul Naţional Craiova şi Universitatea din Craiova – Facultatea de Teatru – în Sala „Zăvoi”
ora 19.00  - Teatrul „Regina Maria” Oradea  - „Leonce şi Lena”, de Georg Büchner, regia Mihai Măniuţiu, cu Richard Balint,  Eugen Neag, Alina Leonte Emil Sauciuc, Daniel Vulcu Adela Lazăr, Angela Tanko, Mihaela Gherdan, Andreea Gabor, Simona Codreanu Răzvan Vicoveanu, Pavel Sîrghi, Alin Stanciu, George Dometi, Radu Tudor; Orchestra: Andrian Locovei (acordeon), Florian Chelu (chitară bass), Alexandru Szuz (tobe), Richard Balint (chitară) - în sala Casei de Cultură a Sindicatelor
ora  21.00  - Godot Cafe Theatre, Bucureşti  „Carpathian Garden”, text şi regie Radu Iacoban, cu Tudor Aaron Istodor şi Radu Iacoban - în Sala „Zăvoi”
                    
duminică, 25 octombrie    
ora 18.00  - Compagnie les Cracheurs d’encre, Dijon, Franţa şi Café - Théâtre PALY (Association Dimanche) Craiova, România, regia Alexandru Boureanu – „Et ma mere: je crois que c’est moi” - cu Claire Despierres (one-woman-show) – în Sala „Zăvoi”
ora 19.00 – Teatrul de Stat Anton Pann, Râmnicu Vâlcea - PREMIERĂ „Raze de vermine”, de Philip Ridley, regia Botos Balint – în Sala Teatrului de Stat Anton Pann

Contact

Stirbei Voda, nr.11, Ramnicu Valcea

E-mail: arieltheatre@yahoo.com
E-mail financiar-contabilitate: contabilitate.tmariel@yahoo.com
E-mail cazare-transport:cazaretransport.tmariel@yahoo.com
Telefon: 0350 803 575
Fax: 0350 803 574

Info: 0731.498.999
Rezervari: 0741 287 911

 

Anunturi

Anunt proiecte de management Teatrul Municipal ”Ariel” 2017
Anunţ public
Dispoziţie primar
Caiet de obiective
Regulament de organizare şi desfăşurare a concursului
Declaratie înscriere concurs proiecte de management
Declaratie pe propria raspundere care atesta ca persoana nu a desfasurat activitate de politie politica
Declaratie pe propria raspundere care atesta ca persoana nu a fost destituita din motive imputabile
Declaratie pe propria raspundere renuntare functie de conducere
Model adeverinta vechime
Rezultatul Etapei I – analiza proiectelor de management
Rezultatul concursului de proiecte de management la Teatrul Municipal ”Ariel” – Râmnicu Vâlcea
REZULTATUL FINAL AL CONCURSULUI TEATRUL MUNICIPAL ARIEL - 2017
Anunt concurs casier
Anunt examen promovare personal contractual
Rezultate selectie dosare examen promovare
Rezultate selectie dosare concurs casier
Anunt rezultate examen promovare
Anunt rezultate proba scrisa concurs casier
Rezultate proba interviu concurs casier
Anunt rezultate finale concurs casier
Anunt concurs artist plastic
Rezultate selectie dosare concurs artist plastic
Rezultate proba practica concurs artist plastic
Rezultate proba interviu concurs artist plastic
Rezultate finale concurs artist plastic
Anunt concurs - Economist, studii superioare, gradul IA S
Anunt selectie dosare - Economist, studii superioare, gradul IA S
Anunt Examen promovari
Rezultate proba scrisa examen economist
Rezultat selectie dosare promovari
Rezultat interviu concurs economist
Rezultate examen promovare in grad-treapta profesionala
Rezultate finale examen economist