• Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Stagiunea 2017 - 2018

Festivalul de teatru: RAMNIC INTER FEST - editia a VI-a - 2016

Festivalul de teatru: RAMNIC INTER FEST - editia a VI-a - 2016

duminică, 9 octombrie

  • ora 11.00 – Teatrul Municipal „Ariel” Râmnicu Vâlcea - „Prințul Spam și Împărăția Măruluimușcat” – Distribuția: Ionuț Mocanu, Olimpia Deaconescu, Gogu Preda, Diana Gherasim, Tatiana Serghi, Georgiana Marin – în sala ZĂVOI (spectacol pentru copii)
  • ora 19.00 – Teatrul Național București - „Dineu cu proști” – Distribuția: Horaţiu Mălăele, Ion Caramitru, Alexandru Bindea, Aylin Cadîr, Costina Cheyrouze, Dorin Andone, Alexandru Georgescu – în sala Teatrului Anton Pann
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru - Stand-up Comedy - Marius Chivu - la UNION PUB

luni, 10 octombrie

  • ora 11.30 – Teatrul „Stela Popescu” București - „Aladin” – Distribuția: Stela Popescu, Daniel Filipescu, Andrei Lazăr, Gabriela Daha, Ștefan Popov, Andreea Blidaru, Roberta, Bogdan, Jennifer, balerini laureați ai unor concursuri naționale și internaționale – în sala Cinematografului „Geo Saizescu” (spectacol pentru copii)
  • ora 18.00 – Fundația "William Shakespeare" și Asociația Culturală a Teatrului "Proxim" Cluj-Napoca - "Berenger" după Eugen Ionescu - în sala ZĂVOI
  • ora 19.00 – Teatrul Metropolis București - „Doi pe-o bancă ” – Distribuția: Tania Filip și Florin Zamfirescu – în sala Cinematografului „Geo Saizescu”
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru - Stand-up Comedy - Ana-Maria Calița - la UNION PUB

marţi, 11 octombrie

  • ora 10.30 – Teatrul „Stela Popescu” București - „Aladin” – Distribuția: Stela Popescu, Daniel Filipescu, Andrei Lazăr, Gabriela Daha, Ștefan Popov, Andreea Blidaru, Roberta, Bogdan, Jennifer, balerini laureați ai unor concursuri naționale și internaționale – în sala Cinematografului „Geo Saizescu” (spectacol pentru copii)
  • ora 17.00 – WorkshopLimbajul non-verbal” – workshop susținut de Adrian Găzdaru– la Colegiul Național „Mircea cel Bătrân”
  • ora 19.00 – Teatrul Evreiesc de Stat București - „Păpușarul ” – Distribuția: Constantin Florescu, Nicolae Călugărița, Rudi Rosenfeld, Natalie Ester, Alexandra Fasolă, Marius Călugărița, Iolanda Covaci, Darius Daradici, Anka Levana, Viorel Manole – în sala Teatrului Anton Pann
  • ora 21.30 – Teatrul Evreiesc de Stat București - Distribuția: Virgil Ogășanu și Tudor Istodor - „În vizită la domnul Green” – în sala Grand Hotel SOFIANU
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru - Stand-up Comedy - Cătălin Dumitru - la UNION PUB

miercuri, 12 octombrie

  • ora 11.00 – Clubul de teatru pentru copii Mezzetino București - „Turtița cea isteață” – Distribuția: Magda Condurache și Ștefania Dumitru – în Grădinița Nord nr.1(spectacol pentru copii)
  • ora 12.00 – WorkshopCe? și De ce? – Întrebări esențiale” – workshop susținut de Adrian Găzdaru – la Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab”
  • ora 19.00 – Teatrul Bulandra București - „Meșteșugul vieții” - Distribuția: Răzvan Vasilescu, Dana Dogaru, Dan Astilean – în sala Cinematografului „Geo Saizescu”
  • ora 21.30 – Compania Unteatru București - „Un tramvai numit dorință” - Distribuția: Mihaela Trofimov, Nicoleta Lefter, Liviu Pintileasa, Richard Bovnoczki – în sala Grand Hotel SOFIANU
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru - Stand-up Comedy - Eduard Sandu - la UNION PUB

joi, 13 octombrie

  • ora 17.00 – Teatrul de Vest Reșița - „Profu’ de franceză” – Distribuția: Roxana Olșanschi, Florin Iobrași, Răzvan Ciocoi, Tabita Givoreanu, Anca Țofei, Luisa Marușca, Bogdan Blystiar, Ricardo Lengyel, Ionel Berdac – la Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab” (spectacol pentru copii)
  • ora 19.00 – Compania Apocryphe Tendance Paris, Franța și Compania WOH Productions Londra, Marea Britanie - spectacol-coupe „The fever” / „Othello's Guilt” - Distribuția: Simona Măicănescu - Marco Gambino – în sala Cinematografului „Geo Saizescu”
  • ora 21.30 – Compania Unteatru București - „Blackbird” - Distribuția: Constantin Cojocaru și Florina Gleznea – în sala Grand Hotel SOFIANU
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru - Stand-up Comedy - Cristi Popescu - la UNION PUB

vineri, 14 octombrie

  • ora 10.30 – Teatrul „Jean Bart” Tulcea - „Vrăjitorul din Oz” – Distribuția: Irina Naum, Nicoleta Lungu, Nelu Serghei, Cristi Naum, Mihai Gălățan, Costel Zamfir, Gabriela Ciolacu, Ana Maria Ștefan, Ionel Durbală – la Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab” (spectacol pentru copii)
  • ora 12.30 – WorkshopRelația dintre actor și costum” – workshop susținut de Mihaela Lichiardopol – la Sala Zăvoi
  • ora 19.00 - Teatrul Act București - „Absolut!” după Ivan Turbincă de Ion Creangă - Distribuția: Marcel Iureș – în sala Teatrului Anton Pann
  • ora 21.30 – Teatrul Național „Marin Sorescu” Craiova - „Occident Express” - Distribuția: Geni Macsim, Corina Druc, Dragoş Măceşanu, Ştefan Mirea, Raluca Păun, Marian Politic – în sala Grand Hotel SOFIANU
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru - Stand-up Comedy - Mane Voicu - la UNION PUB

sâmbătă, 15 octombrie

  • ora 11.00 – Clubul de teatru pentru copii Mezzetino București - „Petrecere-n Zăvoi” – Distribuția: Magda Condurache, Veronica Popescu, Ștefania Dumitru – în sala ZĂVOI (spectacol pentru copii)
  • ora 12.30 – WorkshopRelația dintre actor și costum” – workshop susținut de Mihaela Lichiardopol – la Sala Zăvoi
  • ora 19.00 – coproducție a Teatrului Municipal "Ariel" Râmnicu Vâlcea cu Teatrul Național „Marin Sorescu” Craiova - „GEORGE DANDIN sau Soțul păcălit ” - Distribuția: Constantin Cotimanis, Mihai Dinvale, Gabriela Baciu, Emőke Kató, Tatiana Serghi, Cătălin Miculeasa, Emanuel Bighe, Alin Păiuș, Gogu Preda, Alexandru Nuță, Adrian Loghin – în sala Cinematografului „Geo Saizescu”
  • ora 19.00 – Teatrul Anton Pann - „ Ubu rege ” - Distribuția: Vlad Bîrzanu, Mădălina Ciotea, Olimpiu Blaj, Ciprian Nicula, Andrei Cătălin, Iulia Antonie, Ana Șușca, Andrei Brădean, Vladimir Purdel, Reka Szasz,Tavi Costin – în sala Teatrului Anton Pann
  • ora 21.30 – Teatrul Dell’Arte București - Fă-mi loc! - Distribuția: Medeea Marinescu și Marius Manole – în sala Grand Hotel SOFIANU
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru – "Autumn Leaves" – Distribuția: Oana Sârbu (voce) și Puiu Pascu (pian) – la UNION PUB

duminică, 16 octombrie

  • ora 11.00 – Clubul de teatru pentru copii Mezzetino București - „Ursul păcălit de vulpe” – Distribuția: Vasile Manta, Magda Condurache, Veronica Popescu – în sala ZĂVOI (spectacol pentru copii)
  • ora 19.00 - Opera Română Iași - „Valsuri celebre în interpretări coregrafice” – în sala Teatrului Anton Pann
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru - Stand-up Comedy - Claudiu Popa - la UNION PUB