• Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Stagiunea 2019 - 2020

În contextul epidemiologic cauzat de coronavirus s-a decis anularea spectacolelor și a evenimentelor artistice organizate de Teatrul Municipal „Ariel” Râmnicu Vâlcea la Cinematograful „Geo Saizescu” și la Casa de Cultură a Sindicatelor în perioada 1 - 14 octombrie 2020.
Având în vedere contextul epidemiologic cauzat de coronavirus și ultimele decizii impuse de Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Vâlcea, corform Hotărârii nr. 25 din 30.09.2020, privitor la măsuri suplimentare în vederea gestionării pandemiei de coronavirus (SARS-CoV-2) în județul Vâlcea s-a decis anularea spectacolelor și a evenimentelor artistice organizate de Teatrul Municipal „Ariel” la Cinematograful „Geo Saizescu” și la Casa de Cultură a Sindicatelor.

Așadar, toate reprezentațiile din perioada 1- 14 octombrie 2020 în cele două săli de spectacole vor fi reprogramate.
Este vorba de următorul program de spectacole:
- duminică, 4 octombrie, la Cinema „Geo Saizescu”, ora 12:00, „Scufița Roșie”, scenariul, adaptarea și regia Alin Holcă - spectacol pentru copii (preț bilet 10 lei)
 - duminică, 4 octombrie, la Cinema „Geo Saizescu”, ora 18:30, „Comedia zorilor”, de Mircea Ștefănescu, regia Alexandru Boureanu - spectacol pentru publicul larg (preț bilet 15 lei)
- joi, 8 octombrie, la Cinema „Geo Saizescu”, ora 18:30, „Steaua fără nume”, de Mihail Sebastian, regia Vlad Popescu - spectacol pentru publicul larg (preț bilet 20 lei)
- vineri, 9 octombrie, la Cinema „Geo Saizescu”, ora 18:30, „Steaua fără nume”, de Mihail Sebastian, regia Vlad Popescu - spectacol pentru publicul larg (preț bilet 20 lei)
- sâmbătă, 10 octombrie, la Casa de Cultură a Sindicatelor, ora 19:30, „Crai Nou” – cu participarea extraordinară a OZANEI BARABANCEA, scenariul și regia Mihaela Mihai - spectacol pentru publicul larg (preț bilet 30 lei)
- duminică, 11 octombrie, la Cinema „Geo Saizescu”, ora 12:00, „Danilă Prepeleac” după Ion Creangă, regia Boris Melinti - spectacol pentru copii (preț bilet 10 lei)
De îndată ce nu vor mai exista riscuri, Teatrul Municipal „Ariel” Râmnicu Vâlcea își va relua activitatea, iar publicul va fi informat prin toate căile de comunicare cu privire la desfășurarea programului de spectacole.
Mulțumim pentru înțelegere!
Conducerea Teatrului Municipal „Ariel” Râmnicu Vâlcea

Festivalul de teatru: RAMNIC INTER FEST - editia a VI-a - 2016

Festivalul de teatru: RAMNIC INTER FEST - editia a VI-a - 2016

duminică, 9 octombrie

  • ora 11.00 – Teatrul Municipal „Ariel” Râmnicu Vâlcea - „Prințul Spam și Împărăția Măruluimușcat” – Distribuția: Ionuț Mocanu, Olimpia Deaconescu, Gogu Preda, Diana Gherasim, Tatiana Serghi, Georgiana Marin – în sala ZĂVOI (spectacol pentru copii)
  • ora 19.00 – Teatrul Național București - „Dineu cu proști” – Distribuția: Horaţiu Mălăele, Ion Caramitru, Alexandru Bindea, Aylin Cadîr, Costina Cheyrouze, Dorin Andone, Alexandru Georgescu – în sala Teatrului Anton Pann
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru - Stand-up Comedy - Marius Chivu - la UNION PUB

luni, 10 octombrie

  • ora 11.30 – Teatrul „Stela Popescu” București - „Aladin” – Distribuția: Stela Popescu, Daniel Filipescu, Andrei Lazăr, Gabriela Daha, Ștefan Popov, Andreea Blidaru, Roberta, Bogdan, Jennifer, balerini laureați ai unor concursuri naționale și internaționale – în sala Cinematografului „Geo Saizescu” (spectacol pentru copii)
  • ora 18.00 – Fundația "William Shakespeare" și Asociația Culturală a Teatrului "Proxim" Cluj-Napoca - "Berenger" după Eugen Ionescu - în sala ZĂVOI
  • ora 19.00 – Teatrul Metropolis București - „Doi pe-o bancă ” – Distribuția: Tania Filip și Florin Zamfirescu – în sala Cinematografului „Geo Saizescu”
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru - Stand-up Comedy - Ana-Maria Calița - la UNION PUB

marţi, 11 octombrie

  • ora 10.30 – Teatrul „Stela Popescu” București - „Aladin” – Distribuția: Stela Popescu, Daniel Filipescu, Andrei Lazăr, Gabriela Daha, Ștefan Popov, Andreea Blidaru, Roberta, Bogdan, Jennifer, balerini laureați ai unor concursuri naționale și internaționale – în sala Cinematografului „Geo Saizescu” (spectacol pentru copii)
  • ora 17.00 – WorkshopLimbajul non-verbal” – workshop susținut de Adrian Găzdaru– la Colegiul Național „Mircea cel Bătrân”
  • ora 19.00 – Teatrul Evreiesc de Stat București - „Păpușarul ” – Distribuția: Constantin Florescu, Nicolae Călugărița, Rudi Rosenfeld, Natalie Ester, Alexandra Fasolă, Marius Călugărița, Iolanda Covaci, Darius Daradici, Anka Levana, Viorel Manole – în sala Teatrului Anton Pann
  • ora 21.30 – Teatrul Evreiesc de Stat București - Distribuția: Virgil Ogășanu și Tudor Istodor - „În vizită la domnul Green” – în sala Grand Hotel SOFIANU
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru - Stand-up Comedy - Cătălin Dumitru - la UNION PUB

miercuri, 12 octombrie

  • ora 11.00 – Clubul de teatru pentru copii Mezzetino București - „Turtița cea isteață” – Distribuția: Magda Condurache și Ștefania Dumitru – în Grădinița Nord nr.1(spectacol pentru copii)
  • ora 12.00 – WorkshopCe? și De ce? – Întrebări esențiale” – workshop susținut de Adrian Găzdaru – la Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab”
  • ora 19.00 – Teatrul Bulandra București - „Meșteșugul vieții” - Distribuția: Răzvan Vasilescu, Dana Dogaru, Dan Astilean – în sala Cinematografului „Geo Saizescu”
  • ora 21.30 – Compania Unteatru București - „Un tramvai numit dorință” - Distribuția: Mihaela Trofimov, Nicoleta Lefter, Liviu Pintileasa, Richard Bovnoczki – în sala Grand Hotel SOFIANU
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru - Stand-up Comedy - Eduard Sandu - la UNION PUB

joi, 13 octombrie

  • ora 17.00 – Teatrul de Vest Reșița - „Profu’ de franceză” – Distribuția: Roxana Olșanschi, Florin Iobrași, Răzvan Ciocoi, Tabita Givoreanu, Anca Țofei, Luisa Marușca, Bogdan Blystiar, Ricardo Lengyel, Ionel Berdac – la Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab” (spectacol pentru copii)
  • ora 19.00 – Compania Apocryphe Tendance Paris, Franța și Compania WOH Productions Londra, Marea Britanie - spectacol-coupe „The fever” / „Othello's Guilt” - Distribuția: Simona Măicănescu - Marco Gambino – în sala Cinematografului „Geo Saizescu”
  • ora 21.30 – Compania Unteatru București - „Blackbird” - Distribuția: Constantin Cojocaru și Florina Gleznea – în sala Grand Hotel SOFIANU
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru - Stand-up Comedy - Cristi Popescu - la UNION PUB

vineri, 14 octombrie

  • ora 10.30 – Teatrul „Jean Bart” Tulcea - „Vrăjitorul din Oz” – Distribuția: Irina Naum, Nicoleta Lungu, Nelu Serghei, Cristi Naum, Mihai Gălățan, Costel Zamfir, Gabriela Ciolacu, Ana Maria Ștefan, Ionel Durbală – la Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab” (spectacol pentru copii)
  • ora 12.30 – WorkshopRelația dintre actor și costum” – workshop susținut de Mihaela Lichiardopol – la Sala Zăvoi
  • ora 19.00 - Teatrul Act București - „Absolut!” după Ivan Turbincă de Ion Creangă - Distribuția: Marcel Iureș – în sala Teatrului Anton Pann
  • ora 21.30 – Teatrul Național „Marin Sorescu” Craiova - „Occident Express” - Distribuția: Geni Macsim, Corina Druc, Dragoş Măceşanu, Ştefan Mirea, Raluca Păun, Marian Politic – în sala Grand Hotel SOFIANU
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru - Stand-up Comedy - Mane Voicu - la UNION PUB

sâmbătă, 15 octombrie

  • ora 11.00 – Clubul de teatru pentru copii Mezzetino București - „Petrecere-n Zăvoi” – Distribuția: Magda Condurache, Veronica Popescu, Ștefania Dumitru – în sala ZĂVOI (spectacol pentru copii)
  • ora 12.30 – WorkshopRelația dintre actor și costum” – workshop susținut de Mihaela Lichiardopol – la Sala Zăvoi
  • ora 19.00 – coproducție a Teatrului Municipal "Ariel" Râmnicu Vâlcea cu Teatrul Național „Marin Sorescu” Craiova - „GEORGE DANDIN sau Soțul păcălit ” - Distribuția: Constantin Cotimanis, Mihai Dinvale, Gabriela Baciu, Emőke Kató, Tatiana Serghi, Cătălin Miculeasa, Emanuel Bighe, Alin Păiuș, Gogu Preda, Alexandru Nuță, Adrian Loghin – în sala Cinematografului „Geo Saizescu”
  • ora 19.00 – Teatrul Anton Pann - „ Ubu rege ” - Distribuția: Vlad Bîrzanu, Mădălina Ciotea, Olimpiu Blaj, Ciprian Nicula, Andrei Cătălin, Iulia Antonie, Ana Șușca, Andrei Brădean, Vladimir Purdel, Reka Szasz,Tavi Costin – în sala Teatrului Anton Pann
  • ora 21.30 – Teatrul Dell’Arte București - Fă-mi loc! - Distribuția: Medeea Marinescu și Marius Manole – în sala Grand Hotel SOFIANU
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru – "Autumn Leaves" – Distribuția: Oana Sârbu (voce) și Puiu Pascu (pian) – la UNION PUB

duminică, 16 octombrie

  • ora 11.00 – Clubul de teatru pentru copii Mezzetino București - „Ursul păcălit de vulpe” – Distribuția: Vasile Manta, Magda Condurache, Veronica Popescu – în sala ZĂVOI (spectacol pentru copii)
  • ora 19.00 - Opera Română Iași - „Valsuri celebre în interpretări coregrafice” – în sala Teatrului Anton Pann
  • ora 22.00 – Cafe-Teatru - Stand-up Comedy - Claudiu Popa - la UNION PUB

Contact

Stirbei Voda, nr.11, Ramnicu Valcea

E-mail: arieltheatre@yahoo.com
E-mail financiar-contabilitate: contabilitate.tmariel@yahoo.com
E-mail cazare-transport:cazaretransport.tmariel@yahoo.com
Telefon: 0350 803 575
Fax: 0350 803 574

Info: 0731.498.999
Rezervari: 0741 287 911

 

Anunturi

Anunt proiecte de management Teatrul Municipal ”Ariel” 2017
Anunţ public
Dispoziţie primar
Caiet de obiective
Regulament de organizare şi desfăşurare a concursului
Declaratie înscriere concurs proiecte de management
Declaratie pe propria raspundere care atesta ca persoana nu a desfasurat activitate de politie politica
Declaratie pe propria raspundere care atesta ca persoana nu a fost destituita din motive imputabile
Declaratie pe propria raspundere renuntare functie de conducere
Model adeverinta vechime
Rezultatul Etapei I – analiza proiectelor de management
Rezultatul concursului de proiecte de management la Teatrul Municipal ”Ariel” – Râmnicu Vâlcea
REZULTATUL FINAL AL CONCURSULUI TEATRUL MUNICIPAL ARIEL - 2017
Anunt concurs casier
Anunt examen promovare personal contractual
Rezultate selectie dosare examen promovare
Rezultate selectie dosare concurs casier
Anunt rezultate examen promovare
Anunt rezultate proba scrisa concurs casier
Rezultate proba interviu concurs casier
Anunt rezultate finale concurs casier
Anunt concurs artist plastic
Rezultate selectie dosare concurs artist plastic
Rezultate proba practica concurs artist plastic
Rezultate proba interviu concurs artist plastic
Rezultate finale concurs artist plastic
Anunt concurs - Economist, studii superioare, gradul IA S
Anunt selectie dosare - Economist, studii superioare, gradul IA S
Anunt Examen promovari
Rezultate proba scrisa examen economist
Rezultat selectie dosare promovari
Rezultat interviu concurs economist
Rezultate examen promovare in grad-treapta profesionala
Rezultate finale examen economist
Anunt examen promovare august 2020
Anunt selectie dosare examen promovare august 2020
Anunt rezultate examen promovare august 2020